Статьи

Termiskās sistēmās enerģiju pārnes ar apsildāmu šķidrumu - siltumnesēju. Parasti domā, ka tas ir tikai ūdens. Tas ir gandrīz taisnība - tas ir rūpnieciskais ūdens. Kāpēc tehnisks? Tā kā tam ir tāds sastāvs, ka apkures sistēmas caurules mazāk "aizaug". Starp citu, šī iemesla dēļ dzeramā ūdens apgādes sistēmas aizaug daudz ātrāk nekā apkures sistēmas.
Jo augstāka ir dzesēšanas šķidruma temperatūra, jo vairāk enerģijas tajā tiek uzkrāts. Jo vairāk masas patērējat dzesēšanas šķidrumu, jo vairāk enerģijas patērējat. Jūs izmantojāt šo apsildāmo dzesēšanas šķidrumu kā sildīšanas spilventiņu - ar to jūs sildījāt radiatorus, sildījāt aukstu ūdeni utt. Pēc tam jūs jau atdzesēto dzesēšanas šķidrumu atdevāt piegādātājam. Slēgtās sistēmās, cik kilogramu tika paņemts, tik daudz atgriezās. Un piegādātājs aprēķinās enerģijas daudzumu, ko esat atstājis sev, pēc tā, cik daudz jūs atdzesējāt dzesēšanas šķidrumu. Tie. patērēto enerģijas daudzumu nosaka temperatūras starpība ieejā un izejā un jūsu atdzesētā (iesūknētā) dzesēšanas šķidruma tilpums



Enerģija = (ieplūdes temperatūra - izplūdes temperatūra) * (tilpums vai masa) * siltuma jauda

Siltumnesēja siltumietilpība ir nemainīga, izmantotā ūdens īpašība. Tie. Lai pareizi aprēķinātu patērēto enerģiju, jums jāzina divas temperatūras un plūsmas ātrums.Gandrīz visi zināmie apkures skaitītāji darbojas pēc šī principa. Un tie satur divus termometrus un plūsmas mērītāju. Dažreiz šādus skaitītājus sauc par caurplūdes mērītājiem.Mūsdienu skaitītāji mēra temperatūru, tilpumus un patstāvīgi veic aprēķinus un datu uzkrāšanu. Skaitītāji parasti pieder enerģijas piegādātājam.

Ir dažādu kalibru skaitītāji - no galvenajām mājām līdz iekštelpu radiatoriem. Dārgākais skaitītāja elements ir ultraskaņas vai elektromagnētiskais caurplūdes mērītājs. Lai samazinātu izmaksas, dažreiz tiek izmantoti caurplūdes mērītāji ar lāpstiņriteni, taču tie ir jāizmanto, ņemot vērā faktu, ka temperatūra apkures sistēmās var sasniegt 120-130 grādus (ja sistēmā ir spiediens, dzesēšanas šķidrums nevārās).
Šādu skaitītāju diezgan augstās izmaksas nosaka arī to darbības jomu - visbiežāk tos izmanto galvenajās shēmās. Tie tiek izmantoti arī dzīvokļa uzskaitei par apkures horizontālo sadali.Vēl viens no šāda veida skaitītāju trūkumiem ir arī tas, ka, uzstādot caurplūdes mērītāju apkures caurulē, ir jāveic mehāniski darbi, ko var veikt tikai ar izslēgtu apkures sistēmu.

Mēs esam sociālajos tīklos

Kontakti

Vienibas Gatve 182, Rīga
☎️+371 22721188 
☎️+371 29993240