Sākumlapa
images/frontpage/68200t.png

Alpha-W

Mūsdienīga karstā un aukstā ūdens patēriņa uzskaites sistēma.


Alpha-R

Siltummezgla attālinātās kontroles un vadības sistēma.

Protams, viņš nekādā veidā neizplata siltumu. Viņš sadala samaksu par siltumu. Tie. katram radiatoram aprēķina daļu no kopējās ēkas apkures jaudas. Instalējot sadalītāju, montieris reģistrē radiatora tipu, tā izmērus un citus parametrus, no kuriem atkarīgs radiatora siltuma caurlaidības koeficients. Izplatītājs datus pa radio nosūta uz datu savākšanas vienību kāpņu telpā. Namu pārvaldnieks saņem pilnu pārskatu par dzīvokļos patērēto siltumenerģiju, bet īrnieks saņem rēķinu ar izplatītāju rādījumiem. Rēķinus un atskaites sagatavo pakalpojumu organizācija, par kuru tā iekasē nelielu abonēšanas maksu. Enerģijas daudzums, ko radiators izdala telpā, ir lielāks, jo lielāks, pirmkārt, ir radiatora laukums (efektivitātes koeficients), un, otrkārt, jo lielāka ir radiatora un telpas gaisa temperatūru atšķirība. Liekas, ka šeit viss ir skaidrs. Nepieciešams pastāvīgi izmērīt gaisa temperatūru telpā, radiatora virsmu, aprēķināt starpību un reizināt to ar efektivitātes koeficientu, piemēram, ik pēc 5 minūtēm un saskaitīt. Pēc mēneša, kad būs zināmi dati par visiem dzīvokļiem, būs iespējams pateikt, cik maksā viena konvencionālā vienība. Tās izmaksas, protams, katru mēnesi ievērojami atšķirsies.


Piemēram, 3 ģimenes dzīvo mājā, katrā ir 1 istaba (1 radiators). Katram radiatoram ir uzstādīts lokators, kas saskaita noteiktas parastās vienības - temperatūras starpības reizinājumu ar radiatora efektivitātes koeficientu. Ļoti parastās vienības.
Pēc lokatoru uzstādīšanas iedzīvotāji kļūst ieinteresēti un viņi daudz ietaupa - bloķē radiatorus, nevis atver logus, nelietotā laikā pazemina temperatūru nelietotā vietā. Uzkrājumi dabiski parādās. Kopējie rādījumi samazinājās par solītajiem 30%. Vispārējais mājas skaitītājs rādīja 100 MWh, un lokators parādīja 150 vienības 1. dzīvoklim, 180 vienības 2. un 300 vienības 3.. Trīs ģimenes sadala šos reālos megavatus savā starpā proporcionāli nereālām tradicionālajām vienībām.

Metode ir ļoti vienkārša, lēta un vienkārša. Ļoti piemērots ražošanas telpām, skolām, slimnīcām, viesnīcām, kinoteātriem, restorāniem utt. Tie. objektiem, kur tiek kontrolēti visi apkures sistēmas elementi un lokatori. Bet, kad tos izmanto dzīvojamos dzīvokļos, ir dažas kaitinošas iezīmes.

Alokatoru kaitinošās iezīmes


Aprakstītajā piemērā 3. dzīvoklis nav īpaši apmierināts ar to, ka tam ir lielāks rēķins par apkuri nekā kaimiņiem. Dzīvokļa īpašnieks izdomāja, kā darbojas viņa detektors, un saprata, ka temperatūras starpība starp radiatoru un istabu ir ļoti nozīmīgs parametrs, kuru var pielāgot. Sildot istabas gaisa termometru. Precīzāk, jums to pat nevajag sildīt, vienkārši izolējiet ... kopā ar alokatoru. Tas ir kauns, bet metode darbojās. Tāpēc alokatoru ražotāji sāka ražot modificētu modeli, kas nesatur istabas gaisa termometru. Mēs vienkārši pieņemam, ka tas ir vienāds ar 20 grādiem. Tas šajā gadījumā palīdzēja, bet parādījās efekts, ka istaba ar atvērtiem logiem salainā dienā, saskaņā ar lokatoru norādījumiem, patērē mazāk nekā telpa, kurā logi ir aizvērti. Saprotams, ka pirmajā gadījumā radiatoru atdzesē ar aukstu gaisu.
Vienā vai otrā veidā, bet kaimiņš no 3. dzīvokļa arī neīrē. Atlikuši vēl 2 parametri. Viens no tiem ir radiatora siltuma izkliedēšana vai efektivitāte. Pirmais, kas viņam notika, bija vienkārši palielināt tā laukumu, un tad jūs varat pazemināt tā temperatūru.
Un tas darbojās. Atlikušo dzīvokļu iemītnieki parausta plecus. Nu viņi nekādā veidā nevar iekļūt kaimiņa dzīvoklī un radiatora dēļ izvilkt metāla loksni. Turklāt viņi par viņu nezina. Viņi vienkārši maksā vairāk, bet 3. dzīvoklis - mazāk. 2. dzīvokļa kaimiņš no tā apnika un viņš gāja radikālāk, bez metāla akumulatoram. Kā jūs zināt, radiatora piegādātā jauda ir atkarīga ne tikai no tā apgabala, bet arī no gaisa. Ja šis gaiss tiek izpūsts caur radiatoru ar lētu mazjaudas kluso ventilatoru, tad mēs nogalinām divus putnus ar vienu akmeni - mēs samazinām radiatora temperatūru un vairākas reizes paaugstinām tā efektivitāti.
Tagad tas strādāja 2. dzīvokļa kaimiņam. Pēdējais no godīgajiem palikušajiem, dziļi ieelpojot un pamādams ar roku, pilnībā demontēja savu radiatoru kopā ar alokatoru, uzaicināja kaimiņus tos salabot un pārliecināties, ka radiators un līdz ar to arī enerģijas patēriņš ir pazudis. Kaimiņi pārliecinājās, ka aizbrauc, bet siltais stāvvads palika dzīvoklī. Tālāk neaprakstīsim, ko darīs 1. dzīvokļa īrnieks.

Apkoposim. Sakarā ar to, ka siltuma enerģijas aprēķināšanas princips telpās tika izvēlēts nepareizi, nebija motivācijas ietaupīt. Turklāt radās pamats konfliktiem, tika tērēts laiks un nauda.

Šajā piemērā, protams, mēs sabiezinājām krāsas, bet būtība palika. Lokators ir ērti lietojams gadījumos, kad ir visas iespējas kontrolēt to darbību. Pretējā gadījumā ir jāizvēlas sistēmas un ierīces, kas ir aizsargātas no iespējamām manipulācijām.
Atliek tikai piebilst, ka ērtākais un lētākais risinājums dzīvokļiem ir ALPHA Plus sistēmas izmantošana kopā ar telpas sensoriem.

Mēs esam sociālajos tīklos

Kontakti

Vienibas Gatve 182, Rīga
☎️+371 22721188 
☎️+371 29993240