Sākumlapa
images/frontpage/68200t.png

Alpha-W

Mūsdienīga karstā un aukstā ūdens patēriņa uzskaites sistēma.


Alpha-R

Siltummezgla attālinātās kontroles un vadības sistēma.

Kāda jēga?

Lielais Einšteins runāja par to, ka enerģija ir materiāla. Par to stāsta nepārtraukti pieaugošie enerģijas tarifi jebkurā no tās šķirnēm. Par to, ka jātaupa enerģija, jau saka ne tikai kaitīgi piegādes operatori, bet arī Eiropas Savienības direktīvas. Dažādas organizācijas, kas nodarbojas ar siltināšanu, skaitītāju uzstādīšanu, automātisko apkures sistēmu uzstādīšanu, stikla pakešu logiem un tā tālāk, stāsta mums, kā taupīt enerģiju. Ir daudz iespēju, kuru izvēlēties un kur sākt?

Tautas gudrība saka - mēra septiņas reizes, vienu reizi sagriež. Ārvalstu un vietējās valsts pieredze apstiprina: pirms kaut ko darāt, tas rūpīgi jāpārdomā, jāaprēķina, jāizmēra. Šim nolūkam nepieciešami ietaupījumi - lai ieguldītu mazāk, nekā uzvarētu. Bet bez aprēķiniem un mērījumiem tas var izrādīties pilnīgi pretējs. Mēģiniet, piemēram, iegūt ietaupījumus, sildot māju kaut kur subtropos ... Bet subtropos jūs varat ietaupīt naudu par karstu ūdeni, bet, protams, citādā veidā. Tas tiešām ir pārāk vienkāršs piemērs.

Iedomājieties sevi kā laimīgu piepilsētas dārza zemes gabala īpašnieku. Rudens, kartupeļi, ražas novākšana, somas, pagrabs ... Tuvojas ziema. Jūs nākat pēc kartupeļiem, un viņa, mīļais, visu sasaldēja. Nākamajā gadā, uzzinājis no rūgtās pieredzes, jūs atstājat sildītāju pagrabā ziemai. Tuvojas ziema, tu nāc, un kartupeļi, šoreiz diedzēti vai sapuvuši no pārkaršanas. Jūsu izmaksas: laiks, nervi, transports, gaisa sildītāja elektrība, trūkstošie kartupeļi, reputācijas zaudēšana radinieku acīs. Mēs neuzskaitīsim laimestu ...

Iedomājieties citu attēlu ... Jums ir brīnišķīgs strādnieks, kurš dzīvo šajā ļoti pagrabā ar kartupeļiem. Viņš uzrauga temperatūras un gaisa sildītāju, pastāvīgi informē jūs par kartupeļu, gaisa sildītāja un elektriskā skaitītāja stāvokli. Jūs varat dot viņam komandu jebkurā laikā ieslēgt / izslēgt sildītāju. Ja, nedod Dievs, kaut kas nav kārtībā, darbinieks steidzami piezvana un jums būs laiks ierasties savlaicīgi un saglabāt ražu. Turklāt rudenī, pašā pirmajā nedēļā, apskatot, kā pazeminās gaisa temperatūra un kā uz to reaģē sildītājs, jūs jau varat paredzēt, vai visa jūsu sistēma tiks galā, kad pienāks apsolītās ziemas sals. Un jaudīgāku sildītāju jau iepriekš varat uzstādīt, ja nepieciešams ... Turklāt nākamgad jūs jau zināt, vai izvēlētais sildītājs ir piemērots attiecīgajam uzdevumam, cik daudz enerģijas tas ir patērējis un joprojām patērēs. Un šeit jūsu laimests pavasarī vairs nav nulle. Jautājums ir - vai šajā gadījumā ietaupījumu ir vairāk nekā iepriekšējos divos gados? Atbilde: bezgalīgs reižu skaits. Kā šīs iespējas atšķiras? Otrajā gadījumā jums bija tālvadība un vadība (izmantojot brīnumdarītāju). Ko jūs esat sasniedzis?

Pirmkārt: jūs ietaupījāt enerģiju - sildītājs bija ieslēgts tieši tik daudz, lai nodrošinātu pareizo temperatūru kartupeļu ilgstošai uzglabāšanai

Otrkārt: jūs radikāli uzlabojāt pakalpojuma kvalitāti (protams, kartupeļus) un saglabājāt savu bagātību, reputāciju un nervus

Treškārt: jūs varat pilnībā paredzēt savas sistēmas iespējas iepriekš un savlaicīgi veikt nepieciešamos profilakses pasākumus (nomainiet sildītāju ar jaudīgāku vai papildus izolējiet kartupeļus)

Ceturtais: jūs varat ātri novērst ārkārtas situāciju ar minimālu kaitējumu (steidzami steidzieties uz dacha un nomainiet elektrības kontaktdakšas)

Piektais: jūs esat dramatiski samazinājis darbības izmaksas (dārgais laiks un transports)

Tas, protams, nav saistīts ar kartupeļu glabāšanu un, turklāt, ne par to, kā tos uzglabāt, kā parādīts iepriekš. Tas ir par operatīvu tālvadības kontroli un pārvaldību.

Lielās pilsētas apkures izmaksas, iespējams, ir vissvarīgākais postenis gan pašvaldības budžetā, gan vienas ģimenes budžetā. Šādu vadības sistēmu izmantošana nekavējoties samazina 10-15% līdz 50% (un dažreiz pat vairāk), samazinot apkures izmaksas. Plus viss pārējais, kas minēts iepriekš. Faktiski, kā likums, neviens to neapstrīd. Bet kāpēc tas viss tiek izmantots tik reti?

Mēs tagad ieņemam mājturības iestādes vietu. Mājā ir siltummezgli, caurules, vārsti, sūkņi, dažādas ierīces, kuru skaits pakāpeniski un neizbēgami palielinās. Visa šī bagātība parasti ir no dažādiem ražotājiem. Jā, protams, katrs sevi cienošs aprīkojuma ražotājs par konkrētu naudu var jums piegādāt īpašu ierīces moduli. Starp citu, ļoti "specifiska" nauda ... ar nullēm ...

Ja nulles un ierīču skaits vēl nav sajaukts, namu pārvaldnieks iet tālāk. Lai visi šie sīkumi darbotos, jums ir nepieciešams apkalpojošais personāls. Personāla kvalifikācija vai drīzāk tās algas ekvivalents ir izteikta arī kādā skaitlī. Ne mazāk specifisks kā ražotāja skaitlis.

Vēl vairāk. Iekārtas pastāvīgi mainās un tiek atjauninātas, t.i. programmas jāmaina un jāpapildina savlaicīgi. Tas nozīmē, ka jums jāuztur augsti apmaksātu attīstības inženieru un programmētāju personāls. Iespējams, ka namu pārvaldnieks pēc visiem šiem aprēķiniem smagi nopūtīsies un sapratīs, ka labais ietaupīšanas mērķis kļūs ļoti līdzīgs iedzīvotāju bezatbildīgai līdzekļu tērēšanai.

Un tagad, pēdējā analoģija - iedomājieties GSM mobilo sakaru operatoru, un mēs paši - mobilā tālruņa īpašnieks. Mēs visi, protams, atceramies laikus, kad mobilā tālruņa glabāšana nebija iespējama bez vismaz vienas sārtinātas krāsas žaketes klātbūtnes. Mūsdienās situācija ir atšķirīga. Pārejas periods ir beidzies, un telekomunikāciju operators ir kļuvis par pakalpojumu departamentu, kurā darbojas visi programmētāji, izstrādātāji, kabeļi un aparatūra. Pieslēdzoties operatoram, jūs nedomājat, ka jums jāiegādājas bāzes stacijas, retranslatori, kabeļi, radiofrekvences, darbinieki ... jūs vienkārši pērkat tālruni (un parasti tas ir daudz zemāks par pašizmaksu) un to izmantojat par noteiktu ikmēneša maksu.

Nu, šeit mēs nonākam pie jēgas.

Rīgā MP Elektronika ir organizējis TermoEnergoControl (TEK) telemetrijas pakalpojumu, kura pamatā ir Alpha sistēma. Uzņēmums var apkalpot gan lielas darbojošās organizācijas, gan individuālas kooperatīvās mājas.
Uzņēmumā strādā programmētāji, izstrādātāji, inženieri, uzstādītāji. Uzņēmumam ir sava ražošanas un tehnoloģiskā bāze, kas garantē risinājumu un cenu piedāvājumu atbilstību.

Vārdu sakot, viss, no kā vajadzēja nopūsties namu pārvaldniekam, tika izlemts uzņēmuma ietvaros. Viss, kas no īrniekiem un saimnieces ir vajadzīgs tagad, ir vēlme uzlabot viņu vadības iespējas un vēlme efektīvi izmantot enerģiju - gan siltumu, gan savu, gan savu padoto enerģiju. Un, ja jums ir šāda vēlme, mēs labprāt palīdzēsim.

Mēs esam sociālajos tīklos

Kontakti

Vienibas Gatve 182, Rīga
☎️+371 22721188 
☎️+371 29993240