Статьи

Kāda jēga?

Lielais Einšteins runāja par to, ka enerģija ir materiāla. Par to stāsta nepārtraukti pieaugošie enerģijas tarifi jebkurā no tās šķirnēm. Par to, ka jātaupa enerģija, jau saka ne tikai kaitīgi piegādes operatori, bet arī Eiropas Savienības direktīvas. Dažādas organizācijas, kas nodarbojas ar siltināšanu, skaitītāju uzstādīšanu, automātisko apkures sistēmu uzstādīšanu, stikla pakešu logiem un tā tālāk, stāsta mums, kā taupīt enerģiju. Ir daudz iespēju, kuru izvēlēties un kur sākt?

Tautas gudrība saka - mēra septiņas reizes, vienu reizi sagriež. Ārvalstu un vietējās valsts pieredze apstiprina: pirms kaut ko darāt, tas rūpīgi jāpārdomā, jāaprēķina, jāizmēra. Šim nolūkam nepieciešami ietaupījumi - lai ieguldītu mazāk, nekā uzvarētu. Bet bez aprēķiniem un mērījumiem tas var izrādīties pilnīgi pretējs. Mēģiniet, piemēram, iegūt ietaupījumus, sildot māju kaut kur subtropos ... Bet subtropos jūs varat ietaupīt naudu par karstu ūdeni, bet, protams, citādā veidā. Tas tiešām ir pārāk vienkāršs piemērs.

Termiskās sistēmās enerģiju pārnes ar apsildāmu šķidrumu - siltumnesēju. Parasti domā, ka tas ir tikai ūdens. Tas ir gandrīz taisnība - tas ir rūpnieciskais ūdens. Kāpēc tehnisks? Tā kā tam ir tāds sastāvs, ka apkures sistēmas caurules mazāk "aizaug". Starp citu, šī iemesla dēļ dzeramā ūdens apgādes sistēmas aizaug daudz ātrāk nekā apkures sistēmas.
Jo augstāka ir dzesēšanas šķidruma temperatūra, jo vairāk enerģijas tajā tiek uzkrāts. Jo vairāk masas patērējat dzesēšanas šķidrumu, jo vairāk enerģijas patērējat. Jūs izmantojāt šo apsildāmo dzesēšanas šķidrumu kā sildīšanas spilventiņu - ar to jūs sildījāt radiatorus, sildījāt aukstu ūdeni utt. Pēc tam jūs jau atdzesēto dzesēšanas šķidrumu atdevāt piegādātājam. Slēgtās sistēmās, cik kilogramu tika paņemts, tik daudz atgriezās. Un piegādātājs aprēķinās enerģijas daudzumu, ko esat atstājis sev, pēc tā, cik daudz jūs atdzesējāt dzesēšanas šķidrumu. Tie. patērēto enerģijas daudzumu nosaka temperatūras starpība ieejā un izejā un jūsu atdzesētā (iesūknētā) dzesēšanas šķidruma tilpums

Protams, viņš nekādā veidā neizplata siltumu. Viņš sadala samaksu par siltumu. Tie. katram radiatoram aprēķina daļu no kopējās ēkas apkures jaudas. Instalējot sadalītāju, montieris reģistrē radiatora tipu, tā izmērus un citus parametrus, no kuriem atkarīgs radiatora siltuma caurlaidības koeficients. Izplatītājs datus pa radio nosūta uz datu savākšanas vienību kāpņu telpā. Namu pārvaldnieks saņem pilnu pārskatu par dzīvokļos patērēto siltumenerģiju, bet īrnieks saņem rēķinu ar izplatītāju rādījumiem. Rēķinus un atskaites sagatavo pakalpojumu organizācija, par kuru tā iekasē nelielu abonēšanas maksu. Enerģijas daudzums, ko radiators izdala telpā, ir lielāks, jo lielāks, pirmkārt, ir radiatora laukums (efektivitātes koeficients), un, otrkārt, jo lielāka ir radiatora un telpas gaisa temperatūru atšķirība. Liekas, ka šeit viss ir skaidrs. Nepieciešams pastāvīgi izmērīt gaisa temperatūru telpā, radiatora virsmu, aprēķināt starpību un reizināt to ar efektivitātes koeficientu, piemēram, ik pēc 5 minūtēm un saskaitīt. Pēc mēneša, kad būs zināmi dati par visiem dzīvokļiem, būs iespējams pateikt, cik maksā viena konvencionālā vienība. Tās izmaksas, protams, katru mēnesi ievērojami atšķirsies.

Mēs esam sociālajos tīklos

Kontakti

Vienibas Gatve 182, Rīga
☎️+371 22721188 
☎️+371 29993240